Golf v Hong Kongu

Když jsem odjížděl do Hong Kongu, měl jsem obavy, že si tady moc nezahraju. Ale přece jen jsem pro jistotu zabalil boty a pár drobnosti (míčky, týčka, rukavici...). A dobře jsem udělal! Zahrát si tu golf se nakonec ukázalo jako poměrně jednoduché a dostupné.
V Hong Kongu je celkem 7 hřišť a i když se, co se týče možnosti si tam zahrát, dost liší, vybrat se určitě dá :-).

The Hong Kong Golf Club provozuje hřiště hned dvě - Deepwater Bay na Hong Kong Island, což je vlastně jen devítijamková akademie (par 28), ale zase je to nejstarší hřiště v Hong Kongu (z roku 1899) a dodnes si zachovává svoji exkluzivitu. Zahrát se tam dá i pro příchozí (v omezených časech ve všední den) a ani to není zase tak drahé (500 HK$), ale komu by se chtělo hrát vlastně jen na akademii... Hřiště Fanling (3 osmnáctky) v New Territories je už jiná kategorie. Každý rok se zde hraje turnaj European PGA Tour, obvykle v listopadu, jako jeden z posledních před Dubai World Tour Championship (loni zde vyhrál Rory McIlroy). Zahrát se tady opět dá ve všední den, ale je nutné bookovat 2x fee po 1800 HK$, tedy je to dost drahé.

Na Hong Kong Island je jediné "plnohodnotné" hřiště, osmnáctka The Shek O Country Club. Jedná se o čistě soukromý klub, jediná šance, jak si tam zahrát, je pozvání od člena. Jel jsem okolo, hřiště je na hezkém místě, ale zase tak dokonalé mi nepřišlo.

Discovery Bay Golf Club je součástí poměrně uzavřené komunity v izolované Discovery Bay na ostrově Lantau. Nabízí 27 jamek v horském prostředí a velmi omezenou možnost hry pro příchozí za 1700 HK$.

Kousek od letiště (také na Lantau) byl vybudován SkyCity Nine Eagles Golf Course. Je to v zásadě akademie s parem 29, zajímavá je tím, že je plně osvětlená, takže se hraje i večer. Možnost hry tam jsem moc nepochopil, snad je potřeba mít letenku v termínu 1 týden kolem hry, je to nějak propojené s letištěm. Fee je za 520 HK$ na osmnáctku přes den a 600 HK$ večer (640 respektive 680 o víkendu).

A teď zpátky na New Territories, tentokrát do východní části. The Clearwater Bay Golf & Country Club je soukromý klub a jeho 2 devítky (Ocean a Highland) se rozkládají na stejnojmenném poloostrově. Ve všední den dopoledne je tam možné si zahrát osmnáctku za 1800 HK$ (1600 přes léto).

A na závěr to nejlepší. Jestě trochu východněji v New Territories najdete Kau Sai Chau Public Golf Course. Nabízí 3 osmnáctky v cenách od 550 HK$ a po registraci si tady může zahrát každý. KSC si ovšem zaslouží delší popis, tak více detailů příště.

Víceméně na všech hřištích platí, že musíte mít hendikep, mně bez problémů uznali jako doklad naší ČGF kartičku. S HCP pod 30 si zahrajete všude, většinou ale stačí i 36. Uvedené ceny platí pro Hong Kong ID držitele (já ji mám), pro cizince bývá fee o několik stovek dražší.